Pandemia iscată de noul coronavirus SARS-CoV-2 a scos la lumină problemele grave ale sistemului medical românesc, dar a dat și un val de încredere în rândul medicilor, încurajându-i să spună tot ce se petrece în interiorul sistemului. Unul dintre cei mai renumiți medici români a rupt tăcerea și a început să mărturisească trăirile personale: ”Când murea cineva, foaia de … [Citeşte mai departe...] despreDedesubturile sistemului medical românesc. Medic: ‘Este doar vârful icebergului. Dar nimeni nu știe, nimeni nu vorbește’

