Sunt fermieri care spun că au pierdut 90% din cultura de porumb şi 75% din cea de grâu. “Deficitul de apă cred că este de peste 300 de litri în momentul de faţă, trebuie foarte multă apă ca să pornim un an agricol nou”, ne-a declarat inginerul agronom Radu Dumitraşcu, care cultivă 260 de hectare la Golăieşti, scrie ziaruldeiasi.ro Seceta face ravagii în judeţul … [Citeşte mai departe...] desprePrăpăd pe ogoarele judeţului. Fermierii au pierderi și de 90% din recoltă

