Mihai Chirica, primarul Municipiului Iaşi, s-a declarat indignat de demolarea Hanului Trei Sarmale, unul dintre simbolurile Iașului. "La fel ca toţi ieşenii, şi eu sunt indignat de acţiunea ilegală de demolare a ceea ce a fost Hanul Trei Sarmale. Am trimis încă de aseară Poliţia Locală la faţă locului, iar concluzia e clară: nu există şi nu a existat nicio autorizaţie de … [Citeşte mai departe...] despreIeşenii, în frunte cu Mihai Chirica, sunt indignaţi de demolarea Hanului Trei Sarmale

