Fostul preşedinte al CJ, Cristian Adomniţei, a fost condamnat la 3 ani şi 2 luni de închisoare în dosarul „Albumul”, scrie ziaruldeiasi.ro Decizia nu este definitivă, dar fostul liderul PNL a avut sâmbătă seară o reacţie virulentă la adresa sistemului de justiţie pe pagina sa de Facebook. „Cronica unei morți așteptate: după o lungă și grea suferință, justiția a … [Citeşte mai departe...] despreAdomniţei acuză un „bocanc securist” după ce a fost condamnat: „Justiţia a murit”

