Primarul Mariopolului a cerut luni evacuarea completă a oraşului, care se află "la mila ocupanţilor". Mariopol a fost timp de o săptămână sub asediul trupelor ruse, iar 90% din tot ceea ce înseamnă clădiri rezidenţiale au fost distruse. Pe lângă blocuri, ruşii au distrus şi trei spitale, o maternitate, 3 instituţii de învăţământ superior, 23 de şcoli şi 28 de … [Citeşte mai departe...] desprePrimarul Mariopolului cere evacuarea completă a oraşului: “Din păcate, ne aflăm acum la mila ocupanţilor”

