În contextul publicării în Monitorul Oficial în cursul zilei de sâmbătă, 23 octombrie, a Hotărârii de Guvern pentru modificarea anexelor 2 şi 3 la HG 1090 – 2021 privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României, precum şi stabilirea măsurilor care se aplică pe durata acesteia pentru prevenirea şi combaterea epidemiei de COVID 19, Mihai Chirica a convocat Grupul de … [Citeşte mai departe...] despreNoi măsuri de combatere a pandemiei adoptate de Primăria Municipiului Iaşi

