În cursul zilei de astăzi, 18 august, primarul Mihai Chirica a semnat un contract de servicii de proiectare a lucrărilor de restaurare a Monumentului Regulamentului Organic (Obeliscul cu lei) din Grădina Copou, scrie ziaruldeiasi.ro Proiectare pentru faza documentației de avizare a lucrărilor de intervenții va fi făcută până la mijlocul lunii octombrie de … [Citeşte mai departe...] despreObeliscul cu lei din Copou va fi restaurat

